úvodní ilustrační foto

MLÉČNÝ AUTOMAT


Mléko prodáváme v prostorách farmy s cílem minimalizovat vícenákladové položky (doprava, pronájem prostoru) spojené s prodejem mléka. Nenavyšuje se tak cena mléka a automat je v provozu 24 hodin denně.

Veškerý proces prodeje probíhá pod kontrolou veterinární správy. Mléko v mléčném automatu se pravidelně doplňuje a zároveň s výměnou se provádí dezinfekce. Spotřebitel tak dostane mléko VŽDY čerstvé.

Jak si mléko natočit: tak jednoduché…

  1. Vložte prázdnou láhev, menší lahve můžete přidržet.
  2. Vhoďte přesně 20 Kč pro 1 l nebo 10 Kč pro 0,5 l.
  3. Zmáčkněte 1 pro 1 l mléka nebo 2 pro 0,5 l mléka.
  4. Vyjměte plnou láhev a zavřete dvířka.

Mléčný automat se nachází přímo v prostorách farmy, hned u silnice směr Pošná, před automatem je dostatek místa na zaparkování auta.

Pokud si nevíte rady nebo máte nějaké otázky, prosím kontaktujte nás.

Ing. Jan Diviš
jan.divis@selektapacov.cz
+420 777 175 271


ČERSTVÉ MLÉKO


Čerstvé mléko je natolik specifickou čerstvou potravinou s obrovským potenciálem pro naše zdraví a imunitu, proto vám ho farmáři prostřednictvím automatů přináší co nejblíže k Vašim domovům.

Prodej čerstvého chlazeného mléka přes mléčné automaty je nejpřímější cestou od výrobce – farmáře, tedy přímo konečnému spotřebiteli - Vám. Je to upřímná šance pro Vás, Vaše děti, pro české zemědělství, pro naše krávy a naše domácí mléko.

Čerstvé mléko je zdrojem zdravého života! Pod pojmem čerstvé syrové mléko se rozumí mléko, které nebylo podrobeno žádnému tepelnému ošetření nebo homogenizaci, ale bylo pečlivě filtrováno a rychle zchlazeno.

Absence tepelného zpracování, jako je pasterizace a sterilizace, umožnila zachování přírodních prvků v plném rozsahu, jako jsou například drahé laktobacily (mléčné), které posilují obranu imunitního systému a oživují střevní bakteriální flóru. Hrají důležitou roli v deaktivaci karcinogenních látek a při prevenci proti alergiím. Dokonce i obsah tuku v mléce má velký význam, ten obsahuje základní vitamíny A a D nutné pro asimilaci vápníku a bílkovin. Je bohaté na mastné kyseliny, které chrání proti nemocem a stimulují imunitní systém.